3D Gerçeklik Modelleme

3B Gerçeklik Modelleme

Gerçeklik modelleri, hava fotoğraflarından cep telefonu fotoğraflarına kadar geniş bir yelpazeden toplanan görüntüleri kullanarak gerçek dünya bağlamı sağlar. Mesela; İHA’ların (insansız hava aracı) ile görüntüleme ve fotogrametri gibi teknolojiler yardımıyla bu görüntüler, ilgili yazılımlarda 2 boyutlu haritaların 3 boyutlu modellere dönüştürülmesinde kullanılabilir.

BGS kanalı ile edineceğiniz ContextCapture Yazılımını kullanarak, sadece sıradan fotoğraflarla, tasarruflu bir şekilde, altyapı projelerinde kullanmak üzere en zorlu ortamların 3B modellerini üretebilirsiniz. Elinizdeki fotoğraflara ince ayrıntılar, keskin kenarlar ve geometrik doğruluk getiren ek hassasiyet için nokta bulutları ekleyebilirsiniz. Projelerin tüm aşamalarında kullanılabilecek, inşa ve işletme evrelerinde doğru karar alabilmenizi sağlayacak gerçek dünya bağlamını sağlamak için bu son derece ayrıntılı 3B gerçeklik modellerini hızlı bir şekilde oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

ContextCapture, birkaç santimetrelik nesnelerden tüm şehirlere kadar her ölçekteki 3B modelleri güvenilir ve hızlı bir şekilde üretmenize olanak tanır. Ortaya çıkan bu 3B gerçeklik modelinin kesinliğindeki tek sınır, giriş verilerinin çözünürlüğüdür.

LumenRT, Bentley tarafından lisanslanan bir E-on yazılımıdır. Gerçek zamanlı sürükleyici sanal deneyimler yaratmakta kullanılır. 3D projeler için kullanıcılara ultra yüksek çözünürlüklü videolar ve fotoğraf gerçekliğinde görüntüler oluşturabilen araçların bir kombinasyonunu sunar.

LinkedIn
YouTube
Instagram
Facebook